Prostřednictvím této písmolijny jsou prezentovány a distribuovány fonty studentů Ateliéru grafického designu a multimédií na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Písmolijna vznikla především proto, aby na čas i vůli náročné a často zdařilé práce nezůstávaly jen v archivu ateliéru a jejich život tak neskončil s absolvováním studentů.

Studenti tvoří svá písma přímo na míru poselství, které chtějí textem sdělit, a nebo pro konkrétní tvůrčí projekt, jehož součástí je i autorské písmo. Tento fakt by však neměl bránit využití hotového fontu i v dalších realizacích v budoucnu a mimo školu někým, komu bude pro jeho projekt vyhovovat.

Za vznikem a realizací projektu písmolijny stojí lektoři ateliéru Lukáš Pevný a Jana Malíková, odborný konzultant Matěj Málek a především sami studenti v čele s Matúšem Ďurčíkem a Adamem Mihalovem.